Mletá káva Bristot grand cru Rainforest 250gramů

Kód: 5564
Neohodnoceno
Značka: Bristot
189 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Obsah: 250gr

Směs: 80% Arabika  20% Robusta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Směs 100% arabiky z Brazílie a střední Ameriky z certifikovaných plantáží Rainforest Alliance. Jemná káva prakticky bez kyselosti. Bohaté italské Espresso s nádechem květů citrusů, vyborné tělo a dozvuk čokolády a koření. Je vhodná pro všechny typy kávovarů na zrnkovou kávu.

Odkud káva pochází

Bristot Rainforest obsahuje 100 % nejlepší Arabiky pocházející z Brazílie, Mexika a Kostariky. Káva je zde pěstována ve výšce 500 -700 metrů nad mořem. Mexiko je osmým největším producentem kávy na světě. Kostarická káva je pak známá svým vysokým obsahem kofeinu. Arabika obecně je označení pro kávu vyrobenou z plodů kávovníku arabského, stálezeleného keře, dorůstajícího 5 až 8 metrů. Káva Arabika je káva vysoké kvality a přestože obsahuje méně kofeinu, nabízí širokou paletu chutí a vůní. 

O výrobci

Domenico Bristot byl zakladatelem pražírny, která dodnes nese jeho jméno. Jeho klíčem k úspěchu, stejně jako pro spoustu úspěšných lidí tehdejší doby, byla tvrdá práce, schopnost, štěstí a intuice. V roce 1919, po návratu z Vídně, založil malou pražírnu, kde využil znalosti o pražení kávy, které získal právě ve Vídni. O pár let později, po spoustě pokusů, dosáhl konečně kýženého výsledku, kávy s plným aroma, sladkou, ovocnou chutí, která byla odlišná od všech ostatních káv, které byly tehdy nabízeny. A to je právě tajemstvím úspěchu značky Bristot, zvláštní pražení, hledání nejlepších surovin a zejména touha po dokonalosti. To všechno pro dokonalý zážitek z espressa.

Caffè Bristot vždy velmi dbá na sociální a ekologickou odpovědnost. Ekologické a fair trade produkty jsou nutností. Spolu s Rainforest Alliance, má dnes novou směs, brazilské a středoamerické kávy, které se pěstují na certifikovaných farmách aliance deštných pralesů. Certifikované Rainforest Alliance plantáže garantují soulad platných normem pro zachování přírodních zdrojů a dodržování práv pracujících.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: